Zgrzewarki do folii dachowych

 • Leister ELECTRON ST

  Podstawowe zastosowanie: procesy produkcyjne, zgrzewanie bitumu, geomembrany, uniwersalne

  Moc W: 2300 - 3400

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 40 - 650

  Waga kg: 1,1

  Na dysze Ø mm: 50,5

 • Leister HOT JET S

  Podstawowe zastosowanie: spawanie tworzyw, prace precyzyjne

  Moc W: 460

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 20 - 600

  Waga kg: 0,58

  Na dysze Ø mm: 21,3

 • Leister TRIAC AT - do dysz nasuwanych

  Podstawowe zastosowanie: spawanie tworzyw, wykładziny, uniwersalne

  Moc W: 1600

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 40 - 620

  Waga kg: 1

  Na dysze Ø mm: 31,5

 • Leister TRIAC ST - do dysz nasuwanych

  Podstawowe zastosowanie: folie dachowe, plandeki, wykładziny, uniwersalne

  Moc W: 1600

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 40 - 700

  Waga kg: 1

  Na dysze Ø mm: 31,5

 • Promocja!

  Zestaw do zgrzewania bitumu

  Podstawowe zastosowanie: zgrzewanie bitumu

  Moc W: 3400

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 40 - 650

  Waga kg: 1,1

  Na dysze Ø mm: 50,5

 • Zestaw do zgrzewania folii dachowych i plandek

  Podstawowe zastosowanie: folie dachowe, plandeki

  Moc W: 1600

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 40 - 700

  Waga kg: 1

  Na dysze Ø mm: 31,5

Zgrzewarki automatyczne

 • Leister BITUMAT B2

  Moc W: 6700

  Napięcie V: 400

  Waga kg: 40

  Prędkość zgrzewania m/min: 0,8 - 12

 • Leister COMET do konfekcjonowania

  Napięcie V: 230

  Waga kg: 7,7

  Prędkość zgrzewania m/min: 0,8 - 6

 • Leister UNIDRIVE 500

  Moc W: 2300

  Napięcie V: 230

  Waga kg: 4,5

  Prędkość zgrzewania m/min: 0.7 - 4.5

 • Leister UNIROOF AT

  Moc W: 3450

  Napięcie V: 230

  Waga kg: 17,5 z dodatkowym obciążeniem

  Prędkość zgrzewania m/min: 1 - 10

 • Leister UNIROOF ST

  Moc W: 3450

  Napięcie V: 230

  Waga kg: 17,5 z dodatkowym obciążeniem

  Prędkość zgrzewania m/min: 1 - 10

 • Leister VARIMAT S

  Moc W: 5700

  Napięcie V: 400

  Waga kg: 30

  Prędkość zgrzewania m/min: 0,7 - 12

 • Leister VARIMAT V2

  Moc W: 3680 - 5700

  Napięcie V: 400

  Waga kg: 35

  Prędkość zgrzewania m/min: 0,7 - 12

  • Leister ELECTRON ST

   Podstawowe zastosowanie: procesy produkcyjne, zgrzewanie bitumu, geomembrany, uniwersalne

   Moc W: 2300 - 3400

   Napięcie V: 230

   Temp. °C: 40 - 650

   Waga kg: 1,1

   Na dysze Ø mm: 50,5

  • Promocja!

   Zestaw do zgrzewania bitumu

   Podstawowe zastosowanie: zgrzewanie bitumu

   Moc W: 3400

   Napięcie V: 230

   Temp. °C: 40 - 650

   Waga kg: 1,1

   Na dysze Ø mm: 50,5

   Kontrola na budowie

      Zgrzewarki do folii dachowych

      Fachowe wykonanie hydroizolacji dachu i fundamentów to podstawa bezproblemowej eksploatacji budynku, a ponieważ na budowie liczy się wysoka jakość i czas, zgrzewarki LEISTER do folii dachowych i pap wierzchniego krycia stanowią obecnie podstawowe wyposażenie profesjonalnych wykonawców w kraju i na świecie.

      Zgrzewarki LEISTER wyróżniają się niezawodnością, wydajnością i stabilnymi parametrami pracy w warunkach budowlanych. Do obróbek detali nic nie sprawdzi się lepiej jak Leister TRIAC. Szeroki asortyment dysz i wałków dociskowych sprawia, że idealnie sprawdzają się przy uszczelnianiu narożników, progów, wpustów, pasów nadrynnowych, świetlików czy dylatacji.

      Do zgrzewania folii dachowych na połaciach polecamy zgrzewarki samojezdne Leister UNIROOF, VARIMAT V2, TRIAC DRIVE lub BITUMAT B2 (pokrycia bitumiczne mocowane mechanicznie). Zgrzewarki automatyczne Leister gwarantują pełną kontrolę nad procesem zgrzewania oraz pierwszorzędnej jakości, trwałe i szczelne zgrzewy na całej długości łączenia. Zgrzewając urządzeniami Leister  obniżasz ryzyko ewentualnych napraw i poprawek do minimum.

      Opiekun działu: Łukasz Juszczak | juszczak@heisslufttechnik.pl | kom.+48 666 842 942

      Hydroizolacja dachów płaskich

      Obecnie coraz większą popularnością cieszą się termoplastyczne pokrycia dachowe. Zakres zastosowań folii z PVC (polichlorek winylu), EPDM (kauczuk) i TPO (poliolefin) ciągle rośnie i nie ogranicza się już wyłącznie do dachów płaskich. Termoplastyczne membrany i folie dachowe są stosowane zarówno na dachach płaskich, skośnych, tarasach i fundamentach. Najlepszym sposobem zabezpieczenia podstawowych funkcji dachu (oddychanie, ochrona przez czynnikami atmosferycznymi) jak i samej konstrukcji (uszkodzenia mechaniczne, przesiąkanie, mróz etc.) jest zgrzewanie folii dachowej.

      Montaż folii dachowej

      Montaż folii dachowej powinien być wykonany zgodnie z krajowymi normami i przepisami z uwzględnieniem wytycznych montażu producenta, z którymi wykonawca powinien się bezwzględnie zapoznać (kołkowanie, obróbka detali, wytyczne dla warunków zewnętrznych, składowania i parametrów zgrzewania etc.). Zachęcamy do regularnego doszkalania w ramach kursów szkoleń produktowych renomowanych producentów (m.in. Sika, Bauder, Protan, Renolit, Carlise, Soprema, Texsa, Tyvek, Henkel, Firestone, Fatra etc) oraz zapoznania się z publikacjami Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA.

      Obróbka folii dachowej zgrzewarką ręczną

      Zgrzewarki do folii dachowych Leister to sprawdzone na całym świecie rozwiązanie. Zgrzewarki ręczne Leister służą przede wszystkim do obróbek w narożnikach, przy attykach, przepustach, kominkach, ogniomurkach czy też świetlikach. Niemniej jednak, doświadczony użytkownik jest w stanie wykonać nimi cały dach. Leister oferuje dysze szczelinowe, wałki dociskowe i inne akcesoria do zgrzewania dla każdego zastosowania.

      Pośród zgrzewarek ręcznych do folii dachowych optymalnym wyborem jest zgrzewarka Leister  TRIAC. Model produkowany od wczesnych lat 70-tych z różnymi zmianami jest ciągle najbardziej popularnym urządzeniem na rynku. Leister TRIAC jest dostępny w dwóch wersjach wykonania: ST, czyli wersja standardowa z potencjometrem sterowania temperaturą oraz wersja AT – wyposażona dodatkowo w precyzyjną regulacje temperatury (stabilna wartość bez względu na warunki zewnętrzne), automatyczne wychładzanie grzałki i sterowanie poziomem przepływu powietrza. Do zgrzewania papy polecamy Leister ELECTRON ST.

      Zgrzewanie folii dachowej zgrzewarką automatyczną

      Zgrzewarka Leister VARIMAT V2 to okręt flagowy marki Leister do zgrzewania folii hydroizolacyjnych. Szybki napęd (do 12m/min.),  skuteczne dysze zgrzewające i prosta obsługa czynią zgrzewarkę bezkonkurencyjną na rynku. Automat do zgrzewania membran dachowych Lleister VARIMATsprawdzi się w szczególności na średnich i dużych dachach np. na centrach logistycznych, supermarketach i halach. Wszystkie parametry są elektronicznie regulowane więc zgrzewarka pracuje stabilnie bez względu na warunki pogodowe lub spadki napięcia. Automat można dodatkowo przezbroić na 8 cm lub 10 cm do łączenia pokryć z elastomerów bitumicznych i wyposażyć w osprzęt umożliwiający dogrzewanie profili solarnych oraz waterstopów. Zgrzewarki Leister VARIMAT V2 i Leister VARIMAT S (wersja pozbawiona układów elektronicznych) mogą być również stosowane do konfekcjonowania grubszych membran, folii PEHD lub PCV oraz folii basenowych. Wymogiem jest stabilne i równe podłoże.

      Na dachy o mniejszej powierzchni, w tym do hydroizolacji balkonów i tarasów polecamy zgrzewarki Leister UNIROOF ST i UNIROOF AT. Główna zaletą urządzenia jest  poręczność i atrakcyjna cena. Zgrzewarkę można bez problemu przenosić bez użycia windy lub dźwigu. Kompaktowa konstrukcja umożliwia skuteczne zgrzewanie bezpośrednio przy ogniomurkach, na attykach i w ograniczonych przestrzeniach. Zgrzewarka Leister UNIROOF zdecydowanie przyspiesza pracę, eliminując zgrzewanie ręczne na krótkich odcinkach. UNIROOF można również przezbroić do zgrzewania jednowarstwowych pap bitumicznych.
      Osobną kategorię stanowi TRIAC DRIVE – połączenie samodzielnego napędu i zgrzewarki ręcznej. Jest to uniwersalna zgrzewarka półautomatyczna na wymagające dachy, uszczelnienia ścian i fundamenty. TRIAC DRIVE zgrzewa pod każdym kątem. Umożliwia precyzyjną obróbkę świetlików, kominków oraz zgrzewanie na ścianach i ogniomurkach przy zachowaniu jakości łączenia charakterystycznego dla automatów.

      Zgrzewanie automatem Leister to jeden z podstawowych czynników, gwarantujących pełną powtarzalność, szczelny dach i brak reklamacji!

      Zgrzewanie pap bitumicznych

      Jeżeli wykonawca skupia się na montażu pap bitumicznych, polecamy automat Leister BITUMAT B2, który ze względu na moc grzewczą (6600W / 400V) skutecznie konkuruje z palnikiem.  BITUMAT B2 eliminuje konieczność stosowania palnika gazowego ograniczając ryzyko pożaru oraz umożliwia zgrzewanie jednej osobie (od obsługi palnika min. 2).

      Więcej interesujących informacji na temat urządzeń, eksploatacji zgrzewarki i szkoleń z zakresu montażu folii na dachach płaskich udzieli Ci doradca techniczny firmy Heisslufttechnik Flocke.