Spawarki do wykładzin podłogowych


Zgrzewarki automatyczne

 • Leister UNIFLOOR S

  Zastosowanie: wykładziny

  Moc:: 2300 (W)

  Temp.: 20 - 620 (°C)

  Przepływ pow.: 300 (l/min)

  Waga: 14 (kg)

 • Leister UNIFLOOR E

  Zastosowanie: wykładziny

  Moc:: 2300 (W)

  Temp.: 20 - 620 (°C)

  Przepływ pow.: 300 (l/min)

  Waga: 14 (kg)

 • Leister MINIFLOOR

  Zastosowanie: wykładziny

  Moc:: 15 (W)

  Waga: 5,3 (kg)

 • Leister GROOVER

  Zastosowanie: wykładziny

  Moc:: 700 (W)

  Waga: 6,7 (kg)

  • Leister ELECTRON ST

   Zastosowanie: procesy produkcyjne, zgrzewanie bitumu, geomembrany, uniwersalne

   Moc:: 2300 - 3400 (W)

   Temp.: 40 - 650 (°C)

   Waga: 1,1 (kg)

   Kontrola na budowie

       Układanie wykładzin obiektowych z LEISTER

       Praca z narzędziami LEISTER to czysta przyjemność – pełna powtarzalność rezultatów, maksymalna wydajność i wysoka estetyka.

       Ręczna spawarka i drobne narzędzia LEISTER to wyposażenie obowiązkowe każdego fachowca w branży. Dmuchawy o mocy powyżej 2000W stosuje się do aktywowania kleju i formowania wykładzin np. w narożnikach. Z kolei, automaty samojezdne i frezarki automatyczne LEISTER to sprzęt stosowany najczęściej przez wykonawców obiektów biurowych, przemysłowych, sportowych oraz budynków użyteczności publicznej.

       LEISTER oferuje odpowiednie narzędzia praktycznie do każdej wykładziny termoplastycznej (PUR, PVC-P, linoleum, PE itd.), którą można połączyć sznurem spawalniczym.

       Interesuje Cię konkretny model urządzenia, szukasz porządnych akcesoriów lub potrzebujesz fachowej porady, skontaktuj się z nami.

       Opiekun działu: Artur Kuna | kuna@heisslufttechnik.pl | kom.+48 735 922 843


       Spawanie wykładzin

       Wykładziny przemysłowe z tworzyw sztucznych są stosowane przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej np. w szpitalach, przychodniach, urzędach, salach sportowych i w biurowcach. Wykładziny z tworzyw sztucznych są najczęściej produkowane z linoleum, PCV, fluroplastików i poliuretanu. Wykładziny obiektowe i sportowe mają wiele zalet, są: wytrzymałe, tanie w utrzymaniu i konserwacji, bezpieczne dla zdrowia, a w zależności od przeznaczenia, niektóre posiadają dodatkowo właściwości antybakteryjne, przeciwpoślizgowe, wygłuszające etc.
       Montaż wykładzin obiektowych z tworzyw termoplastycznych wymaga, oprócz klejenia, również łączenia poprzez spawanie gorącym powietrzem. Wykładziny z poszczególnych materiałów spawa się drutem spawalniczym tego samego gatunku. Ciekawe wzory, które można często ujrzeć na podłogach, powstają właśnie w efekcie spawania drutem o innym kolorze we wcześniej przygotowanych frezach.

       Spawarki do wykładzin

       Leister oferuje profesjonalne narzędzia i maszyny do układania wykładzin podłogowych, w szczególności do spawania wykładzin z termoplastycznych. Podstawowym narzędziem przy układaniu wykładzin jest spawarka ręczna. Przed spawaniem należy odpowiednio przygotować szczelinę pod drut spawalniczy. Można to zrobić frezem ręcznym Leister GROOVY lub frezarką automatyczną Leister GROOVER.
       Najbardziej uniwersalnym modelem spawarki do wykładzin jest Leister Triac ST i Triac AT. Leister Triac AT daje nam dodatkową możliwość łatwego dobrania precyzyjnych parametrów spawania co jest szczególnie ważne w przypadku tworzyw wrażliwych na wysoką temperaturę (np. zwęglenie lub pęcznienie krawędzi). Do spawania wykładziny używa się oprócz spawarki, dyszy rurowej (przejściówki) oraz odpowiedniej dyszy szybkiego spawania (najczęściej o średnicy 3, 4 lub 5 mm). Dysze do spawania z wąską szczeliną stosuje się do spawania wykładzin poliuretanowych. Dobór parametrów spawania jest uzależniony od gatunku spawanego tworzywa, zaleceń producenta i doświadczenia operatora. Dodatkowo, ręczne spawarki do wykładzin można wykorzystać do wywijania wykładziny przy ścianie i do formowania w narożnikach. Ze względu na dużą moc grzewczą, najszybciej taką pracę wykonuje Leister ELECTRON.

       Nowością w ofercie jest napęd do zgrzewarki ręcznej – MINIFLOOR. Leister MINIFOOR jest rozwiązaniem znacznie tańszym od pełnego automatu Leister UNIFLOOR, a spawanie wykładziny jest zdecydowanie szybsze i bardziej estetyczne od spawania ręcznego. Ze względu na niewielkie rozmiary, MINIFLOOR jest często stosowany przy montażu wykładzin w pojazdach użytkowych, autobusach i w wagonach kolejowych. Do dużych obiektów, w szczególności do układania wykładzin w salach sportowych, korytarzach biurowców i otwartych przestrzeniach używa się automatu spawalniczego Leister UNIFLOOR. Spawanie zgrzewarką automatyczną daje najlepsze rezultaty ze względu na powtarzalność zgrzewu, stabilne parametry i wysoką prędkość spawania. Dodatkowo, automaty są wyposażone w wyłącznik dojazdu do ściany i rozwijak drutu spawalniczego.

       Ręczne spawarki do wykładzin

       Osobną kategorię stanowią ręczne akcesoria do obróbki i spawania wykładziny. Są to przede wszystkim: nóż półksiężycowy i sanki do ścinania nadmiaru spoiwa, teflonowe dociskacze do wykładzin oraz różnego rodzaju strugi ręczne. Autoryzowany sprzedawca i serwis Leister oferuje wszystkie urządzenia i narzędzia a doradcy techniczni firmy prowadzą praktyczne szkolenia w zakresie spawania i montażu wykładzin.