Zgrzewarki automatyczne

   Kontrola na budowie

     Ekstrudery

     Zgrzewarki do folii hydroizolacyjnych

     Fachowe wykonanie hydroizolacji dachu i fundamentów to podstawa bezproblemowej eksploatacji budynku, a ponieważ na budowie liczy się wysoka jakość i czas, zgrzewarki do membran dachowych LEISTER stanowią obecnie podstawowe wyposażenie profesjonalnego wykonawcy.

     LEISTER to urządzenia, które wyróżniają się niezawodnością, wydajnością i stabilnymi parametrami pracy w warunkach budowlanych. Do zgrzewania foli dachowych polecamy zgrzewarki samojezdne np. UNIROOF, VARIMAT V2 lub BITUMAT B2 (pokrycia bitumiczne mocowane mechanicznie), które gwarantują pełną kontrolę nad procesem zgrzewania oraz pierwszorzędnej jakości, trwałe i szczelne zgrzewy na całej długości łączenia. W rezultacie ryzyko ewentualnych napraw i poprawek jest zredukowane do minimum.

     Do obróbek detali nic nie sprawdzi się lepiej jak Leister TRIAC. Szeroki asortyment dysz i wałków dociskowych sprawia, że idealnie sprawdzają się przy uszczelnianiu narożników, progów, wpustów, pasów nadrynnowych, świetlików czy dylatacji.

     Opiekun działu: Łukasz Juszczak | juszczak@heisslufttechnik.pl | kom.+48 666 842 942


     Zgrzewarki do membran dachowych

     Obecnie coraz większą popularnością cieszą się termoplastyczne pokrycia dachowe. Zakres zastosowań folii z PVC (polichlorek winylu), EPDM (kauczuk) i TPO (poliolefin) ciągle rośnie i nie ogranicza się już wyłącznie do dachów płaskich. Termoplastyczne membrany dachowe są stosowane zarówno jako paroizolacje jak i warstwy wierzchniego krycia na dachach płaskich, skośnych , tarasach i fundamentach. Osobną grupę stanowią mechanicznie mocowane pokrycia bitumiczne Najlepszym sposobem zabezpieczenia podstawowych funkcji dachu (oddychanie, ochrona przez czynnikami atmosferycznymi) jak i samej konstrukcji (uszkodzenia mechaniczne, przesiąkanie, mróz etc.) jest zgrzewanie folii dachowej.

     Folia do zgrzewania membran dachowych

     Wybór folii dachowej pozostaje najczęściej w rękach inwestora lub projektanta natomiast za sam montaż pokrycia dachowego jest odpowiedzialny fachowiec lub firma wykonawcza. Montaż folii dachowej powinien być wykonany zgodnie z krajowymi normami i przepisami z uwzględnieniem wytycznych montażu producenta, z którymi wykonawca powinien się bezwzględnie zapoznać (kołkowanie, obróbka detali, wytyczne dla warunków zewnętrznych, składowania i parametrów zgrzewania etc.). Zachęcamy do regularnego doszkalania w ramach kursów szkoleń produktowych renomowanych producentów (m.in. Sika, Bauder, Protan, Renolit, Carlise, Soprema, Texsa, Tyvek, Henkel, Firestone, Fatra etc) oraz zapoznania się z publikacjami Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA.

     Zgrzewanie folii dachowych

     Zgrzewarki do folii dachowych Leister to sprawdzone na całym świecie rozwiązanie. Wszystkie modele powstały w oparciu o ścisłą współpracę producentów materiałów z uwzględnieniem sugestii samych użytkowników w zakresie ergonomii i komfortu pracy. Do narzędzi i maszyn dedykowanych do zgrzewania membran dachowych zaliczamy zgrzewarki ręczne, półautomatyczne raz zgrzewarki samojezdne. Pośród zgrzewarek ręcznych prym wiedzie Leister Triac. Model produkowany od wczesnych lat 70-tych z różnymi zmianami jest ciągle najbardziej popularnym urządzeniem na rynku. Leister Triac jest dostępny w dwóch wersjach wykonania: ST, czyli wersja standardowa z potecjomentrem temperatury (40-700oC) oraz AT – wyposażona dodatkowo w precyzyjną regulacje temperatury (stabilna wartość bez względu na warunki zewnętrzne), auto wychładzanie grzałki i sterowanie poziomem przepływu powietrza. Leister Electron ST jest z kolei modelem stosowanym do zgrzewania papy. Zgrzewarki ręczne Leister służą przede wszystkim do obróbek w narożnikach, przy attykach, przepustach, kominkach, ogniomurkach czy też świetlikach. Niemniej jednak, doświadczony użytkownik jest w stanie wykonać nimi cały dach. Leister oferuje dysze szczelinowe, wałki dociskowe i inne akcesoria do zgrzewania dla każdego zastosowania. Do fachowego montażu membrany dachowej lub papy mechanicznie mocowanej zaleca się stosowanie samojezdnej automatycznej zgrzewarki do membran dachowych. Zgrzewanie automatem Leister to jeden z podstawowych czynników, gwarantujących pełną powtarzalność, szczelny dach i brak reklamacji!

     Zgrzewanie hydroizolacji

     Zgrzewarka Leister Varimat V2 to okręt flagowy marki Leister do zgrzewania hydroizolacji. Szybki napęd (do 12m/min.), zoptymalizowane dysze zgrzewające (uniwersalna, do TPO, do PVC na miękkie podłoża), prosta obsługa i najwyższej jakości podzespoły czynią zgrzewarkę bezkonkurencyjną na rynku. Automat do zgrzewania membran dachowych Varimat sprawdzi się w szczególności na średnich i dużych dachach np. na centrach logistycznych, supermarketach i halach. Wszystkie parametry są elektronicznie regulowane więc zgrzewarka pracuje stabilnie bez względu na warunki pogodowe lub spadki napięcia. W standardowym wyposażeniu, urządzenie wykonuje zgrzew na zakładkę o szerokości 4 cm. Automat można dodatkowo przezbroić na 8 cm lub 10 cm do łączenia pokryć z elastomerów bitumicznych i wyposażyć w osprzęt umożliwiający dogrzewanie profili solarnych oraz waterstopów. Zgrzewarki Leister Varimat V2 oraz Leister Varimat S (wersja pozbawiona układów elektronicznych) mogą być z powodzeniem stosowane do konfekcjonowania grubszych membran, folii PEHD lub PCV oraz folii basenowych. Wymogiem jest stabilne i równe podłoże.
     Na dachy o mniejszych powierzchniach, w tym do hydroizolacji balkonów i tarasów rekomendujemy zgrzewarkę Leister UNIROOF. Główna zaletą urządzenia jest jej poręczność i atrakcyjna cena. Zgrzewarkę może bez problemu przenosić 1 pracownik bez użycia windy lub dźwigu. Poręczny UNIROOF zdecydowanie przyspiesza pracę eliminując zgrzewanie ręczne na krótkich odcinkach. UNIROOF można również przezbroić do zgrzewania jednowarstwowych pap bitumicznych. Kompaktowa konstrukcja umożliwia skuteczne zgrzewanie bezpośrednio przy ogniomurkach, na attykach i w ograniczonych przestrzeniach.

     Zgrzewanie pap bitumicznych

     Jeżeli wykonawca skupia się na montażu pap bitumicznych, polecamy automat Bitumat B2, który ze względu na moc grzewczą (6600W / 400V) i zoptymalizowaną konstrukcję jest nie do zastąpienia na dużych powierzchniach. Bitumat B2 eliminuje konieczność stosowania palnika gazowego ograniczając ryzyko pożaru do minimum oraz umożliwia zgrzewanie jednej osobie (od obsługi palnika min. 2).
     Osobną kategorię stanowi TRIAC DRIVE – połączenie samodzielnego napędu i zgrzewarki ręcznej. Jest to uniwersalna zgrzewarka półautomatyczna na wymagające dachy, uszczelnienia ścian i fundamenty. TRIAC DRIVE zgrzewa pod każdym kątem. Umożliwia precyzyjną obróbkę świetlików, kominków oraz zgrzewanie na ścianach i ogniomurkach przy zachowaniu jakości łączenia charakterystycznego dla automatów.
     Więcej interesujących informacji na temat urządzeń, eksploatacji zgrzewarki i szkoleń z zakresu montażu folii na dachach płaskich udzieli Ci fachowy serwis Leister i doradcy techniczni firmy Heisslufttechnik Flocke.