Zgrzewarki do folii basenowych


 • Leister GHIBLI AW

  Podstawowe zastosowanie: spawanie tworzyw, uniwersalne

  Moc W: 2300

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 40 - 620

  Waga kg: 1,18

  Na dysze Ø mm: 36,5

 • Leister HOT JET S

  Podstawowe zastosowanie: spawanie tworzyw, prace precyzyjne

  Moc W: 460

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 20 - 600

  Waga kg: 0,58

  Na dysze Ø mm: 21,3

 • Leister TRIAC AT - do dysz nasuwanych

  Podstawowe zastosowanie: spawanie tworzyw, wykładziny, uniwersalne

  Moc W: 1600

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 40 - 620

  Waga kg: 1

  Na dysze Ø mm: 31,5

 • Leister TRIAC ST - do dysz nasuwanych

  Podstawowe zastosowanie: folie dachowe, plandeki, wykładziny, uniwersalne

  Moc W: 1600

  Napięcie V: 230

  Temp. °C: 40 - 700

  Waga kg: 1

  Na dysze Ø mm: 31,5

Zgrzewarki automatyczne

 • Leister UNIDRIVE 500

  Moc W: 2300

  Napięcie V: 230

  Waga kg: 4,5

  Prędkość zgrzewania m/min: 0.7 - 4.5

 • Leister UNIPLAN 300

  Moc W: 3450

  Napięcie V: 230

  Szerokość zgrzewu mm:: 20 - 40

  Prędkość zgrzewania m/min: 1 - 16

 • Leister UNIPLAN 500

  Moc W: 3450

  Napięcie V: 230

  Szerokość zgrzewu mm:: 20 - 40

  Prędkość zgrzewania m/min: 1 - 16

 • Leister UNIPLAN E

  Moc W: 2300

  Napięcie V: 230

  Szerokość zgrzewu mm:: 20 - 30

  Prędkość zgrzewania m/min: 1 - 7,5

 • Leister UNIPLAN S

  Moc W: 2300

  Napięcie V: 230

  Szerokość zgrzewu mm:: 20 - 30

  Prędkość zgrzewania m/min: 1,0 - 7,5

 • Leister UNIROOF AT

  Moc W: 3450

  Napięcie V: 230

  Waga kg: 17,5 z dodatkowym obciążeniem

  Prędkość zgrzewania m/min: 1 - 10

 • Leister UNIROOF ST

  Moc W: 3450

  Napięcie V: 230

  Waga kg: 17,5 z dodatkowym obciążeniem

  Prędkość zgrzewania m/min: 1 - 10

Dmuchawy

   Kontrola na budowie

      Zgrzewarki do folii basenowych

      Folie basenowe to powszechnie stosowane rozwiązanie zarówno w obiektach prywatnych jaki i użyteczności publicznej w basenach konstrukcji murowanej lub betonowej. Folie basenowe są wykonane w z tworzyw sztucznych (z reguły z polichlorku winylu – PCV i ich podstawą funkcją jest właściwa hydroizolacja niecki basenowej (m.in. zapewnienie szczelności zbiornika, zabezpieczenie infrastruktury basenowej) oraz zapewnienie estetycznego wyglądu zbiornika.

      Wszystkie folie basenowe z termoplastycznych tworzyw sztucznych są foliami dostarczanymi w rolkach przeznaczonych do zgrzewania ze sobą (Alkorplan, Rhenofol, Elbtal etc) . Odpowiednio zgrzane wkłady niecek tzw. linery stanowią trwałą i estetyczną warstwę, odporną na oddziaływanie zarówno promieni słonecznych jak i związków chemicznych (np. chlor).

      Zgrzewanie folii basenowych polega na łączeniu za pomocą zgrzewarki gorącego powietrza (zgrzewarka ręczna lub automatyczna) poszczególnych płacht dna zbiornika a następnie płacht użytych do izolacji ścian i detali schodów.

      Oferujemy kompleksowe rozwiązania do zgrzewania folii basenowych. Ponadto, w ofercie posiadamy spawarki ręczne, ekstrudery i osprzęt do produkcji basenów z płyt z tworzyw sztucznych.

      Opiekun działu: Maciej Skinderowicz | skinderowicz@heisslufttechnik.pl | kom.+48 662 006 387

      Zgrzewarki ręczne

      W przypadku basenów o małej powierzchni, linery z folii basenowych mogą być zgrzewane zgrzewarkami ręcznymi. Zgrzewarkę ręczną (polecamy do tego celu Leister TRIAC ST lub Leister TRIAC AT) należy wyposażyć w odpowiednią dyszę do zgrzewania na zakładkę i wałek dociskowy (standard stanowi rolka dociskowa Leister 140.160). Takim zestawem fachowiec bez problemu połączy ze sobą poszczególne płachty folii basenowej.

      Przy zgrzewaniu ręcznym nieodzownym jest odpowiednie doświadczenie operatora, który zarówno zna materiał (wytyczne montażu producenta) oraz posiada wiedzę na temat dostępnych dysz od obróbek detali. Teoretycznie bowiem, zgrzewanie folii basenowych nie jest trudnym zadaniem. Folia nie jest narażona bezpośrednio na uszkodzenia mechaniczne oraz podłoże na którym jest ułożona, jest w miarę równe i stabilne. W praktyce, sprawa wygląda inaczej. Pozornie dobrze zgrzane pachty i obrobione detale (schody, przebicia folii na drabinki, narożniki) są najczęstszą przyczyną nieszczelności, które ujawniają się po kilku miesiącach eksploatacji basenu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest rozszczelnienie się zgrzewów lub powierzchni niedogrzanych, które pod wpływem penetracji wody powiększają się. Dlatego tak ważnym jest praktyka i odpowiednie wyposażenie wykonawcy, który zna i potrafi stosować odpowiednie akcesoria do obróbki detali folii basenowej.

      Zgrzewarki automatyczne

      Profesjonalne firmy wykonawcze dysponują odpowiednimi zgrzewarkami automatycznymi lub półautomatycznymi Leister, które zapewniają zdecydowanie wyższą jakość zgrzewu, a tym samym do maksimum przedłużają bezproblemową eksploatację basenu wykonanego w technologii folii termoplastycznej. Zgrzewarki automatyczne Leister są przeznaczone do zgrzewania w nieckach basenowych oraz do prefabrykacji linerów w zakładzie produkcyjnym. Podstawową zaletą zgrzewarki automatycznej / samojezdnej są stabilne parametry zgrzewania tj. stały docisk, temperatura i prędkość zgrzewania. W odróżnieniu od zgrzewania ręcznego zgrzew wykonany automatem jest jednorodny tzn. bez potencjalnie „słabszych” odcinków na całej długości łączenia (pod warunkiem równego podłoża). Oznacza to, że połączenie folii będzie szczelne oraz wytrzymałe porównywalnie do wartości bazowego materiału. Rozwiązanie idealne.

      Jaki model wybrać?

      Leister oferuje zgrzewarki automatyczne z dyszami 20, 30 i 40 mm. Wybór odpowiedniej zgrzewarki należy uwarunkować od zaleceń producenta folii. Obecnie standardem jest zgrzew o szerokości 30 mm. Tutaj do wyboru mamy automaty Leister UNIPLAN S lub UNIPLAN E, które występują również w wykonaniu 20 mm. UNIPLAN S jest zgrzewarką o prostej konstrukcji, która cieszy się popularnością pośród doświadczonych użytkowników. Z kolei, firmy które posiadają w swojej ofercie różne gatunki i gramatury folii basenowych różnych producentów, z pewnością docenią UNIPLAN E, który jest dodatkowo wyposażony w regulację temperatury w układzie zamkniętym, automatyczny start i wyświetlacz parametrów zgrzewania. Dla zgrzewów 40 mm, wykonawca ma do wyboru zgrzewarki Leister VARIANT T1, UNIROOF i VARIMAT. W celu omówienia zalet i możliwości każdej z nich, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą technicznym. Wybór odpowiedniej z nich jest zazwyczaj podyktowany formatem basenu, możliwościami finansowymi kupującego oraz dodatkowymi możliwościami zastosowania zgrzewarki.

      Półautomat: kompromis a dodatkowe możliwości

      W ofercie posiadamy zgrzewarkę półautomatyczną, która jest odpowiedzią na podstawowy dylemat wykonawcy automat czy zgrzewarka ręczna; Leister TRIAC DRIVE AT. Podstawową zaletą zgrzewarki Leister TRIAC DRIVE AT jest możliwość zgrzewania w każdej płaszczyźnie tj. na ścianach, w poziomie i po skosie. W ten sposób nie tylko można osiągnąć wysoką jakość zgrzewów głównych na podłożu basenu, ale również zapewnić najwyższą jakość zgrzewów folii basenowej, układnej na ścianach niecki basenu. TRIAC DRIVE AT to połączenie zgrzewarki ręcznej z autonomicznym napędem. Operator jest odpowiedzialny za odpowiednie prowadzenie urządzenia i stały docisk, zgrzewarka dba o odpowiednią szerokość i temperaturę zgrzewania.

      Folie basenowe vs. baseny prefabrykowane

      Wybór technologii, w której wykonany jest basen zależy od projektu, preferencji użytkownika oraz technicznych możliwości. Osobną kategorię stanowią prefabrykowane baseny z płyt z tworzyw sztucznych. Oprócz zgrzewarek do folii basenowych, Heisslufttechnik oferuje sprawdzone rozwiązania do spawania płyt z tworzyw sztucznych: spawarki ręczne, ekstrudery Leister i zgrzewarki doczołowe INGENIA. Skontaktuj się z naszym doradcą technicznym: Maciej Skinderowicz +48 662006387 skinderowicz@heisslufttechnik.pl (folie basenowe) lub Grzegorz Szczepanik +48 664086176 szczepanik@heisslufttechnik.pl  (spawanie tworzyw sztucznych) w celu uzyskania dodatkowych informacji.