Fachowy warsztat poznasz po narzędziach

Nasza firma jest czołowym dostawcą elektronarzędzi gorącego powietrza dla profesjonalnych warsztatów samochodowych, lakierni, serwisów oraz zakładów remontowych taborów, nadwozi i maszyn.

Oferowane przez nas narzędzia LEISTER są wykorzystywane do m.in. suszenia szpachlówek, spawania elementów z tworzyw sztucznych, owiewek i zderzaków, nitowania, naprawy układów elektronicznych, termoformowania przewodów elastycznych, odkręcania zapieczonych śrub, oklejania samochodów, wymiany tapicerek, układania wykładzin podłogowych a nawet podgrzewania tarcz hamulcowych przed wyścigami!

Służymy fachowym doradztwem technicznym. Zapraszamy do współpracy!

Opiekun działu: Artur Kuna | kuna@heisslufttechnik.pl | kom.+48 735 922 843


Spawarki i zgrzewarki Leister w warsztacie samochodowym

Spawarki i zgrzewarki Leister są wykorzystywane w profesjonalnych zakładach i warsztatach samochodowych. Głównym zastosowaniem urządzeń Leister jest spawanie plastików: reflektorów, zderzaków i owiewek, obkurczanie koszulek na przewodach, suszenie szpachlówki i lakieru, luzowanie zapieczonych łożysk oraz naprawa plandek. Do spawania plastików najlepszym rozwiązaniem są spawarki Leister Triac, Leister Labor i Hot Jet. Wszystkie wymienione modele należy wyposażyć w odpowiednie akcesoria m.in. dysze do spawania . Innym rozwiązaniem jest stosowanie spawarek z zewnętrzną dmuchawą np.: Leister Diode, Leister Labor lub spawarki leister Welding Pen. Są to wysoko specjalistyczne narzędzia, a wybór odpowiedniego modelu jest podyktowany wymaganą mocą urządzenia, ilością miejsca oraz wielkością spawanych elementów. Najmniejszą spawarką z precyzyjnymi akcesoriami jest model Leister Labor, który podobnie jak Hot Jet, może być również wykorzystywany do precyzyjnego lutowania i naprawy elektroniki. Podczas spawania tworzyw należy pamiętać o naczelnej zasadzie, że różne rodzaje tworzyw należy spawać wyłącznie takim samym gatunkiem spoiwa (drutu spawalniczego) a przeznaczone do spawania pęknięcia i szczeliny muszą być wstępnie obrobione tzn. oczyszczone i oszlifowane. Do spawanie plastików samochodowych stosuje się najczęściej trójkątny drut spawalniczy lub paski materiału przycięte z odpadów. Odpowiednie dysze szybkiego spawania ułatwiają precyzyjne prowadzenie drutu.

Zastosowanie dmuchaw gorącego powietrza w warsztatach samochodowych

Innym zastosowaniem dmuchaw gorącego powietrza Leister (w szczególności w autoryzowanych warsztatach naprawczych) jest obkurczanie tulejek i koszulek termokurczliwych na wiązkach i przewodach. Dobre zaizolowanie lutowanych połączeń gwarantuje bezproblemowe funkcjonowanie i eksploatację przez wiele lat. Do suszenia szpachlówek i powłok lakierniczych jak również do usuwania wgnieceń bez malowania można wykorzystać mocną dmuchawę gorącego owietrza np. Leister Electron lub Leister Ghibli AW. Ze względu na łamaną rękojeść, ta ostatnia sprawdzi się także do oklejania samochodów. Jako ciekawostkę można podać, że pit stopy bolidów formuły 1 stosują nasze dmuchawy gorącego powietrza Leister HOTWIND do rozgrzewania opon i tarcz hamulcowych przed startem wyścigu.