Dmuchawy

Kontrola na budowie

Prace precyzyjne z gorącym powietrzem

Wybrane modele narzędzi ręcznych LEISTER (dmuchawy gorącego powietrza / spawarki / zgrzewarki) to sprawdzone rozwiązanie do obróbki precyzyjnej gorącym powietrzem oraz do długotrwałej pracy na liniach montażowych i w zakładach produkcyjnych.
Wraz z odpowiednimi akcesoriami, narzędzia LEISTER stanowią wyposażenie profesjonalnych serwisów elektronicznych, zakładów złotniczo-odlewniczych, pracowni renowacji antyków oraz wielu zakładów rzemieślniczych wyspecjalizowanych m.in. w bezkontaktowym lutowaniu, obróbce precyzyjnej tworzyw, metali szlachetnych, drewna i skóry.

Narzędzia ręczne LEISTER stosuje się m.in. do termoformowania, aktywowania klejów, obkurczania otulin, wygładzania krawędzi wytłaczanych kształtek, znakowania, uszlachetniania powierzchni oraz do precyzyjnego spawania i lutowania.

Nasi doradcy techniczny służą fachową pomocą w doborze urządzeń pod konkretne zastosowanie. Prowadzimy również testy urządzeń i zastosowań oraz szkolenia w zakładach pracy.

Opiekun działu: Artur Kuna | kuna@heisslufttechnik.pl | kom.+48 735 922 843


Zgrzewanie i spawanie na liniach produkcyjnych

Prace manualne z wykorzystaniem gorącego powietrza w warsztatach i na liniach produkcyjnych są kluczowym elementem procesu. Sprawdzone narzędzia i urządzenia Leister eliminują wiele ryzyk związanych z użyciem wysokiej temperatury. Ręczne zgrzewarki, spawarki dmuchawy i nagrzewnice Leister gwarantują najwyższy poziom bezawaryjności i stabilne parametry pracy w pracy ciągłej.
Wybór właściwego urządzenia jest podyktowany wymogami procesu i dostępnością odpowiednich akcesoriów. Leister to popularne rozwiązanie w warsztatach i zakładach wytwórczych. Do zgrzewania tworzyw polecamy Leister Triac lub Leister Ghibli (duże elementy) oraz Hot Jet i Labor – małe elementy w pracy stacjonarnej. Leister Labor i Hot Jet S to z ultra kompaktowe urządzenia do precyzyjnej, punktowej obróbki. Dlatego lutowanie i rozlutowywanie elektroniki oraz mikro komponentów to domena lutownicy powietrznej (hot air) – Leister LABOR. Po założeniu odpowiedniej dyszy LABOR staje się skuteczną, precyzyjną spawarką lub narzędziem do usuwania wypływki i zadziorów.

Ręczne spawarki do plastiku

Typowe spawarki do plastiku to Leister DIODE i WELDING PEN. Oba modele wymagają zastosowania zewnętrznej dmuchawy np. mobilnej dmuchawy Leister MINOR, cichej dmuchawy AIRSTREAM albo dmuchawy bocznokanałowej Leister ROBUST. Z setki podobnych produktów na rynku, spawarki Leister wyróżnia szwajcarska jakość wykonania, która przekłada się na bezawaryjność i precyzyjne parametry spawania. Dodatkowo, dla wykonania właściwego spawu materiałów trudnych: mieszanki z branży automotive, fuoroplastiki, PVDF itd. oferujemy wersje wyposażone w cyfrową regulację temperatury w układzie zamkniętym.

Termoformowanie

Innym zastosowaniem jest termoformowanie (np. naciąganie i formowanie skóry na panelach i tapicerkach) oraz obkurczanie sleewów na wyrobach. W tym przypadku, wybór urządzenia zależy od preferencji użytkownika wobec wagi i kształtu urządzenia (np. dmuchawa z uchwytem pistoletowym Ghibli lub uchwytem prostym – Leister Triac) oraz rozmiaru produktów. Do precyzyjnego obkurczania otulin na przewodach do 4mm wystarczy nam HOT JET, natomiast to obkurczania wiązek energoelektrycznych w kolejnictwie lepszym rozwiązaniem będzie Leister Ghibli AW a nawet Electron.
Zakres zastosowania gorącego powietrza jest praktycznie nieograniczony. Ze względu na poręczność i dostępne dysze, Hot Jet S jest wykorzystywany do renowacji obrazów, Electron aktywuje się na dużych powierzchniach kleje a Triac AT jest zawsze pod ręką ze względu na uniwersalne zastosowanie i mnogość kompatybilnych akcesoriow.