Prace manualne: warsztaty i linie montażowe


 • Promocja!

  Zestaw do spawania tworzyw

  W zestawie: Triac ST 141227 Dysza spinająca ...

 • Leister TRIAC ST - do dysz wkręcanych

  Profesjonalna dmuchawa gorącego powietrza - następca ...

 • Leister TRIAC ST - do dysz nasuwanych

  Profesjonalna dmuchawa gorącego powietrza do intensywnej ...

 • Leister TRIAC AT - do dysz nasuwanych

  Profesjonalna dmuchawa gorącego powietrza polecana do ...

 • Leister TRIAC AT – do dysz wkręcanych

  Profesjonalna dmuchawa gorącego powietrza do zgrzewania i ...

 • Leister SOLANO AT

  Leister SOLANO AT to nowa dmuchawa gorącego powietrza ...

 • Leister LABOR S

  Ultra-kompaktowa, ręczna nagrzewnica do precyzyjnej ...

 • Leister HOT JET S

  Profesjonalna dmuchawa gorącego powietrza do manualnej ...

 • Leister GHIBLI AW

  Profesjonalna dmuchawa gorącego powietrza z pistoletową ...

 • Leister FORTE S3

  Profesjonalna ręczna dmuchawa gorącego powietrza ...

 • Leister ELECTRON ST

  Dmuchawa gorącego powietrza o wysokiej wydajności i mocy ...

 • Leister DIODE S

  Kompaktowa, lekka nagrzewnica powietrza do manualnej ...

 • Leister DIODE PID

  Kompaktowa, lekka nagrzewnica powietrza do manualnej ...

  Dmuchawy

  • Leister ROBUST

   Bocznokanałowa, wysokociśnieniowa dmuchawa powietrza do ...

  • Leister MINOR

   Wysokociśnieniowa dmuchawa powietrza przeznaczona min do ...

  • Leister AIRSTREAM ST

   Ultra-cicha dmuchawa powietrza do zasilania ręcznych ...

  • Leister ELECTRON ST

   Dmuchawa gorącego powietrza o wysokiej wydajności i mocy ...

   Kontrola na budowie

   • Termometr cyfrowy GTH 1150

    Termometr cyfrowy GTH 1150 ...

      Prace precyzyjne z gorącym powietrzem

      Wybrane modele narzędzi ręcznych LEISTER (dmuchawy gorącego powietrza / spawarki / zgrzewarki) to sprawdzone rozwiązanie do obróbki precyzyjnej gorącym powietrzem oraz do długotrwałej pracy na liniach montażowych i w zakładach produkcyjnych.
      Wraz z odpowiednimi akcesoriami, narzędzia LEISTER stanowią wyposażenie profesjonalnych serwisów elektronicznych, zakładów złotniczo-odlewniczych, pracowni renowacji antyków oraz wielu zakładów rzemieślniczych wyspecjalizowanych m.in. w bezkontaktowym lutowaniu, obróbce precyzyjnej tworzyw, metali szlachetnych, drewna i skóry.

      Narzędzia ręczne LEISTER stosuje się m.in. do termoformowania, aktywowania klejów, obkurczania otulin, wygładzania krawędzi wytłaczanych kształtek, znakowania, uszlachetniania powierzchni oraz do precyzyjnego spawania i lutowania.

      Nasi doradcy techniczny służą fachową pomocą w doborze urządzeń pod konkretne zastosowanie. Prowadzimy również testy urządzeń i zastosowań oraz szkolenia w zakładach pracy.

      Opiekun działu: Artur Kuna | kuna@heisslufttechnik.pl | kom.+48 735 922 843


      Zgrzewanie i spawanie na liniach produkcyjnych

      Prace manualne z wykorzystaniem gorącego powietrza w warsztatach i na liniach produkcyjnych są kluczowym elementem procesu. Sprawdzone narzędzia i urządzenia Leister eliminują wiele ryzyk związanych z użyciem wysokiej temperatury. Ręczne zgrzewarki, spawarki dmuchawy i nagrzewnice Leister gwarantują najwyższy poziom bezawaryjności i stabilne parametry pracy w pracy ciągłej.
      Wybór właściwego urządzenia jest podyktowany wymogami procesu i dostępnością odpowiednich akcesoriów. Leister to popularne rozwiązanie w warsztatach i zakładach wytwórczych. Do zgrzewania tworzyw polecamy Leister Triac lub Leister Ghibli (duże elementy) oraz Hot Jet i Labor – małe elementy w pracy stacjonarnej. Leister Labor i Hot Jet S to z ultra kompaktowe urządzenia do precyzyjnej, punktowej obróbki. Dlatego lutowanie i rozlutowywanie elektroniki oraz mikro komponentów to domena lutownicy powietrznej (hot air) – Leister LABOR. Po założeniu odpowiedniej dyszy LABOR staje się skuteczną, precyzyjną spawarką lub narzędziem do usuwania wypływki i zadziorów.

      Ręczne spawarki do plastiku

      Typowe spawarki do plastiku to Leister DIODE i WELDING PEN. Oba modele wymagają zastosowania zewnętrznej dmuchawy np. mobilnej dmuchawy Leister MINOR, cichej dmuchawy AIRSTREAM albo dmuchawy bocznokanałowej Leister ROBUST. Z setki podobnych produktów na rynku, spawarki Leister wyróżnia szwajcarska jakość wykonania, która przekłada się na bezawaryjność i precyzyjne parametry spawania. Dodatkowo, dla wykonania właściwego spawu materiałów trudnych: mieszanki z branży automotive, fuoroplastiki, PVDF itd. oferujemy wersje wyposażone w cyfrową regulację temperatury w układzie zamkniętym.

      Termoformowanie

      Innym zastosowaniem jest termoformowanie (np. naciąganie i formowanie skóry na panelach i tapicerkach) oraz obkurczanie sleewów na wyrobach. W tym przypadku, wybór urządzenia zależy od preferencji użytkownika wobec wagi i kształtu urządzenia (np. dmuchawa z uchwytem pistoletowym Ghibli lub uchwytem prostym – Leister Triac) oraz rozmiaru produktów. Do precyzyjnego obkurczania otulin na przewodach do 4mm wystarczy nam HOT JET, natomiast to obkurczania wiązek energoelektrycznych w kolejnictwie lepszym rozwiązaniem będzie Leister Ghibli AW a nawet Electron.
      Zakres zastosowania gorącego powietrza jest praktycznie nieograniczony. Ze względu na poręczność i dostępne dysze, Hot Jet S jest wykorzystywany do renowacji obrazów, Electron aktywuje się na dużych powierzchniach kleje a Triac AT jest zawsze pod ręką ze względu na uniwersalne zastosowanie i mnogość kompatybilnych akcesoriow.