Nowe nagrzewnice Leister – LHS 210 i  LHS 410

W kwietniu 2021 firma Leister Technologies AG zaprezentowała nową serię nagrzewnic LHS 210  i LHS 410. Nowe nagrzewnice stanowią uzupełnienie dotychczasowego spektrum przemysłowych nagrzewnic LEISTER, które są wykorzystywane w ciągłych procesach produkcyjnych.  Nagrzewnice firmy LEISTER są niezawodnym źródłem energii cieplnej dostarczanej do procesu produkcyjnego w postaci gorącego powietrza. Wszędzie tam,  gdzie liczy się niezawodność, precyzja, nowoczesność i kompleksowość rozwiązań,  zastosowanie znajdują nagrzewnice firmy LEISTER

Leister LHS210 LHS410

Przez dekady nasze nagrzewnice były stosowane przez firmy produkcyjne oraz instytucje badawcze na całym świecie. To właśnie tam, w najbardziej wymagających procesach udowodniły one swoją skuteczność i niezawodność. Nowe nagrzewnice LHS 210 i LHS 410 należą do rodziny nagrzewnic flanszowych, z jedną lub dwoma flanszami przyłączeniowymi. Nagrzewnice dzięki swojej kompaktowej budowie mogą być z łatwością integrowane do systemów produkcyjnych, gdzie występuje ograniczona przestrzeń oraz duże wymagania co do precyzji podgrzewania medium (powietrza). Nagrzewnice podgrzewają powietrze do 650 stopni Celcjusza.

obkurczanie sleeve
Obkurczanie sleeve

Nagrzewnice 210 i 410 SF –  z jedną flanszą na wlocie powietrza („SF – Single Flange”) i rurą wylotową na wylocie

Nagrzewnice są kompatybilne z dotychczas stosowanymi akcesoriami, dyszami, reflektorami i kierownicami powietrza. Przykładem mogą być dysze szczelinowe pozwalające na rozprowadzenie gorącego powietrza na większej powierzchni lub szeregu reflektorów stosowanych do obkurczania różnych folii typu sleeve, folii termokurczliwych, kapturków osłonowych, kapsli zabezpieczających na produktach. 

LHS 210SF 410SF
LHS 210 SF i LHS 410 SF

Nagrzewnice LHS 410 w porównaniu z wersją LHS 210 mają większą średnicę rury wylotowej. Dzięki temu charakteryzują się większymi przepływami powietrza.  Nagrzewnice LHS 210 SF są zasilane napięciem 230V i oferują moce rzędu 2000W lub 3300W. LHS 410 SF dostępne są przy zasilaniu 230V w wersjach 2000W, 3600W i 4400W, dla zasilania 400V są to już  4400W 5500W.

LHS 210 SF-R i LHS 410 SF-R to nagrzewnice  z jedną flanszą i możliwością recyrkulacji gorącego powietrza.

Nagrzewnice zostały zaprojektowane z myślą o procesach przemysłowych,  gdzie wymagana jest rekuperacja/recyrkulacja gorącego powietrza. Nagrzewnice są kompatybilne z dyszami i reflektorami firmy LEISTER, można je stosować w niezliczonej liczbie przemysłowych aplikacji. Możliwość rekuperacji powietrza pozwala na efektywne i wymierne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.  

LHS 210SF R 410SF R
LHS 210 SF-R 410 SF-R

LHS 210 I 410 DF (Double Flanged) to nagrzewnice z dwoma flanszami przyłączeniowymi – na wlocie i na wylocie powietrza.

Flanszowa konstrukcja nagrzewnic sprawia, że nagrzewnice są idealnym rozwiązaniem do stosowania w przemysłowych systemach rurowych, w których niezbędne jest podgrzanie powietrza lub innego gazu w układzie.

LHS 210DF 410DF
LHS 210DF 410DF

LHS 210 DF-R I LHS 410 DF-R (Double Flanged with hot air Recirculation)  – nagrzewnice dwuflanszowe z recyrkulacją gorącego powietrza.

LHS 210DF R 410DF R
LHS 210 DF-R 410 DF-R

Podobnie jak nagrzewnice jednoflanszowe, wersja dwuflanszowa służy do rekuperacji gorącego powietrza. Podwójna flansza pozwala jednak na łatwy montaż w systemach rurowych. LHS 210 DF-R są stosowane do mniejszych przepływów, zaś LHS 410 DF-R, ze względu na ich średnice i moc grzewczą do większych przepływów. Dodatkowo obie nagrzewnice posiadają specjalne wydłużone przyłącze zasilania, a ceramika znajdująca się wewnątrz tego przedłużenia stanowi doskonałą izolację przed wysoką temperaturą.

Przez dekady nagrzewnice LEISTER były używane w niezliczonej liczbie przemysłowych aplikacji na całym Świecie.  Nowe nagrzewnice 210 i 410 dzięki swej kompaktowej budowie,  mogą być z łatwością instalowane w kolejnych procesach przemysłowych wymagających niezawodnego źródła gorącego powietrza. Wszędzie tam, gdzie gorące powietrze stanowi istotny czynnik procesu produkcyjnego, gdzie ważnym czynnikiem jest zużycie energii elektrycznej a miejsce na montaż nagrzewnic jest ograniczone, tam zastosowanie znajdą nowe typy nagrzewnic z jedną lub z dwoma kołnierzami przyłącza powietrza.  Maksymalna temperatura na wylocie nowych nagrzewnic to, podobnie jak dla większości nagrzewnic LEISTER,  650 oC. Temperatura w całym zakresie- od temperatury początkowej do 650 stopni Celcjusza może być bardzo precyzyjnie regulowana.

Obkurczanie kapturków termokurczliwych
Obkurczanie kapturków termokurczliwych

Charakterystyka nowych nagrzewnic:

– precyzyjna regulacja temperatury;

– równomierny rozkład temperatury w strumieniu powietrza;

– wydłużona żywotność elementów grzejnych;

– brak elementów złącznych z tworzywa;

– z jedną lub dwoma flanszami montażowymi;

– kompatybilne ze standardowymi dyszami LEISTER (dla wersji LHS 21 i LHS 41) ;

– łatwe do montażu w układach rurowych;

– niewielkie wymiary pozwalające na stosowanie w ciasnych systemach charakteryzujących się brakiem miejsca do montażu większych elementów;

W najbliższej przyszłości planowane są:

– wersje wysokociśnieniowe –  do 6 bar;

– nagrzewnice do rekuperacji powietrza o temperaturze do 350o C;

– nagrzewnice 210 HT  i 410 HT- wysokotemperaturowe – do 900o C na wylocie;

– zaawansowana elektronika sterująca do obsługi nowych typów nagrzewnic;

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania w tematach dotyczących stosowania nagrzewnic firmy LEISTER, skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z naszym doradcą:

Twój doradca techniczny: